Vi ste ovdje: Naslovnica AkTer! 2012 Izložba životinja

Izložba životinja

Izložba obuhvaća akvarije i terarije uređene od strane hobista i vlasnika pojedinih ljubimaca.

Pri samoj izradi nužno je bilo zadovoljiti estetsku formu samih akvarija, odnosno terarija, no ono što je puno bitnije zadovoljena je i biotopska ravnoteža samih izložaka. Naime osim što su ukras u našim domovima, akvariji i terariji moraju biti i dom našim ljubimcima pa je nužno pružiti im uvjete najsličnije onima u kojima pojedine životinje žive u prirodi, počevši od samog suživota različitih vrsta, do temperaturnih, prehrambenih i svih ostalih potreba nužnih za što ugodniji život. Stoga je Akter Fest idealno mjesto za sve one koji razmišljaju o nabavci ribica, pauka, zmija ili nekih drugih egzotičnih životinja jer vam pruža priliku da upoznate ljubimce prije nego ih nabavite, te u izravnom razgovoru sa vlasnicima na licu mjesta postavite sva ona pitanja i riješite sve nedoumice oko nabavke ljubimca koje vas eventualno muče. Time ćete ne samo olakšati sebi izbor, već ćete učiniti puno za dug i sretan život vašeg ljubimca.

Izložene životinje:

Zmije:

Python regius (Spider, Mojave,Pastel itd.)
Lampropeltis pyromelana
Lampropeltis mexicana greeri
Heterodon nasicus
Lampropeltis triangulum sinaloae

Morelia spilota variegata
Morelia bredli
Lampropeltis triangulum hondurensis
Elaphe schrenki
Pantherophis guttatus guttatus (jungle corn, amel stripe, okeetee itd.)
Morelia viridis
Epicrates cenchria cenchria
Boa constrictor constrictor
Lampropeltis getulus californiae (klasik, stripe, albino stripe itd.)
Corallus hortulanus
Morelia spilota (jungle jaguar)
Morelia spilota (jaguar)
Morelia spilota (cheynei)
Elaphe obsoleta lindheimeri leucistic
Boa constrictor imperator
Python curtus breitensteini

Lampropeltis getulus splendida
Pantherophis obsoleta obsoleta
Lampropeltis alterna
Lampropeltis  triangulum nelsoni (klasik, albino)


Gušteri:

Timon lepidus 
Eublepharis macularius (preko raznih  20 morfova)
Pogona vitticeps
Lepidodactylus lugubris
Rhacodactylus ciliatus
Phelsuma madagascariensis grandis
Anolis caroliensis


Pauci:

Brachypelma albiceps
Brachypelma auratum
Brachypelma verdezi
Brachypelma boehmei
Brachypelma smithi
Brachypelma emilia
Brachypelma klaasi
Brachypelma albopilosum
Brachypelma epicureanum
Brachypelma schroideri
Aphonopelma seemanni
Aphonopelma caniceps
Acanthoscuria geniculata
Acanhoscurria brocklehursti
Avicularia avicularia
Cheomatopelma cyanopubescens
Ceratogyrus darlingi
Heteroscodra maculata
Holothele incei
Lasiodora parahybana
Monocentropus balfouri
Nhandu chromatus
Pamphobeteus sp. machala
Pamphobeteus sp. platyomma
Poecilotheria regalis
Poecilotheria fasciata
Poecilotheria striata
Poecilotheria metallica
Poecilotheria miranda
Stromatopelma calceata
Theraphosa blondi
Thrixopelma ockerti
Acanthoscuria geniculata
Acantognathus francki
Grammostola rosea
Psalmopoeus irminia
Psalmopoeus cambridgei
Avicularia versicolor
Pterinochylus lugardi
Pterinochylus murinus


Žabe:

Dendrobates auratus
Hyla cinerea

Škorpioni:

Heterometrus spinifer


Kopnene kornjače:

Testudo hermani
Testudo marginata

Vodene kornjače:

Sternotherus carinatus
Sternotherus odoratus
Trachemys scripta elegans

Insekti:

Baculum extradentatum
Tenebrio molitor
Blaptica dubia
Blatta lateralis

Zophobas morio
Gromphadorhina portentosa


Morska akvaristika


Ribe i anemone:

Paracanthurus hepatus
Chromis viridis
Zebrasoma flavescens
Amphiprion ocellaris x2
Entacmaea quadricolor

Koralji:

Zoanthus barnardi
Zoanthus bertholetti
Zoanthus cavernarum
Zoanthus chierchiae
Zoanthus coppingeri
Zoanthus cyanoides
Zoanthus danae
Zoanthus dubius
Sarcophyton mililatensis
Sarcophyton serenei
Sarcophyton tortuosum
Sarcophyton acutum
Xenia depressa
Xenia garciae
Capnella fructosa
Capnella thyrsoidea
Capnella parva
Capnella ramosa
Capnella sabangensis
Sinularia compressa
Sinularia conferta
Sinularia barcaformis
Sinularia dactyloclados
Sinularia gyrosa
Sinularia lochmodes
Actinodiscus fungiformis
Discosoma
Actinodiscus Greville
Ricordea florida
Ricordea yuma
Rhodactis bryoides
Rhodactis indosinensis
Rhodactis osculifera
Palythoa australiensis
Palythoa caesia
Palythoa grandis
Palythoa leseuri
Palythoa natalensis
Briareum gorgonoideum
Briareum palmachristi
Lobophytum cristatum
Lobophytum michaelae
Lobophytum ransoni
Lobophytum varium
Euphyllia divisa
Euphyllia glabrescens
Euphyllia paraencora
Galaxea fascicularis


Slatkovodna akvaristika:

Poecilia reticulata
Poecilia sphenops
Poecilia wingei
Xiphophorus hellerii
Pterophyllum scalare
Symphysodon spp.
Trigonostigma heteromorpha
Trigonostigma hengeli
Crossocheilus oblongus
Ancistrus cirrhosus
Geophagus sp. 'orange head'
Barbus conchonius
Puntius lateristriga
Panaque sp. L204
Corydoras arcuatus
Corydoras paleatus
Apistogramma cacatuoides
Pelvicachromis pulcher
Synodontis sp.
Gyrinocheilus aymonieri
Phenacogrammus interruptus
Nematobrycon palmeri
Paracheirodon innesi
Paracheirodon axelrodi
Hemigrammus erythrozonus
Hemigrammus rhodostomus
Hyphessobrycon amandae
Hyphessobrycon sweglesi
Hyphessobrycon herbertaxelrodi
Hyphessobrycon rosaceus
Chromobotia macracanthus
Tanichthys albonubes
Nannostomus marginatus
Trichogaster trichopterus
Cryptoheros sajica
Amatitlania nigrofasciata
Thorichthys meeki
Neetroplus nematopus
Chitala chitala
Astronotus ocellatus
Carinotetraodon lorteti
Apteronotus albifrons


Beskralježnjaci:

Neocaridina heteropoda
Caridina multidentata
Ampullariidae pomacea

Malawi ciklidi:

Cynotilapia sp.
Labeotropheous sp.
Labidochromis sp.
Maylandia/Metariaclima sp.
Melanochromis sp.
Pseudotropheous sp.
Copadichromis sp.
Nimbochromis sp.
Otopharynx sp.


Tanganyika ciklidi:

Neolamprologus brichardi
Neolamprologus multifasciatus
Neolamprologus leleupi
Cyphotilapia frontosa
Altolamprologus calvus
Tropheus sp.

Napomena: Dozvole za izlaganje izdane od strane Ministarstva kulture Republike Hrvatske, Uprave za zaštitu prirode i Uprave za veterinarske inspekcije te klase i urbrojevi izloženih životinja sa Cites liste dostupni putem Organizacijskoga odbora